Dzień Ziemi w bibliotece szkolnej

W dniu święta naszej pięknej planety, w bibliotece szkolnej, zaprezentowaliśmy książki poświęcone ziemi, jej budowie, atmosferze oraz jej mieszkańcom.
Szczególnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się publikacje o zwierzętach i roślinach chronionych w Polsce a także historia życia na ziemi.
Jak rybom wyrosły nogi ?
Jak ewoluowały poszczególne gatunki zwierząt ?
Co możemy zrobić aby chronić naszą wspaniałą planetę ?

Uczniowie chętnie szukali odpowiedzi na te pytania !
Świetliczaki, czyli klasy pierwsze poznały jedną z przygód pingwinka Pingo który przez swoje podróże pomaga zrozumieć potrzebę działań ekologicznych. Pingwinek i jego przyjaciele wyciągają z oceanu śmieci pozostawione tam przez człowieka.
Oczyszczają środowisko naturalne ale również wykorzystują znalezione materiały do budowy czegoś nowego !
Nasi uczniowie od razu wiedzieli, że taki proces przetwarzania odpadów nazywany jest recyklingiem.